Fogszabályozás

Sok ember a fogai miatt nem mer mosolyogni, pedig manapság egyre elterjedtebb a fogszabályozás mind gyermekek, mind felnőttek körében. Ez köszönhető a növekvő esztétikai igényünknek és az egészségtudatosságunknak. Ma már tudjuk, hogy az egészséghez, a megfelelő emésztéshez az első lépés a jó rágófunkció, na és persze a szépséghez a tökéletes mosoly is elengedhetetlen. 

Rendelőnkben fogszabályozás gyermekeknek, felnőtteknek – hosszútávú megoldás a szebb mosolyért, nagyobb önbizalomért!

Napjainkban a fogszabályozás mind a felnőtteknél, mind a gyerekeknél egy hétköznapi dolog, ma már nem csak a fogak sorba rendezését jelenti, hanem megoldás egy szebb mosolyért, amelyre mindenki vágyik!

Az egyre modernebb esztétikus készülékeknek köszönhetően szinte észrevehetetlen a kezelés!

Milyen típusú fogszabályozás lehetséges a rendelőnkben?

  1. Láthatatlan fogszabályozó: Clearaligner/Bioaligner készülék a legkorszerűbb digitálisan tervezett fogszabályozás, mely láthatatlan és kivehető módszert kínál a fogak sorba állítására a maradó fogak időszakában. Ezzel a készülékkel kisebb fokú eltéréseket lehet megoldani.
  • Diszkrét, szinte észrevehetetlen
  • Nagyon kényelmes
  • Akár 3 hónap után látványos eredményt lehet vele elérni
  • Kisebb fogazati eltérések megoldására alkalmas
  • Étkezéskor kivehető
  • Fém allergia esetén is használható
  • Havi kontroll és új sínek
  1. Rögzített fogszabályozó: fém vagy porcelán készülékből választhat. A porcelán fogszabályozó készülék színe megegyezik a fogak színével, ezért kiváló esztétikai megoldás lehet.

Előnyei:

  • Esztétikus mosoly
  • Nagyobb korrekciók esetén javasolt
  • Fixen rögzítve, így hatékony megoldás
  • Különböző színű gumigyűrűkkel minden kezelés alkalmával egyedivé tehető
  1. Kivehető fogszabályozó: elsősorban vegyes fogazatban használjuk ( 8 – 12 évesig)  amikor tej és maradó fogak is vannak. Ezekkel a készülékekkel tágíthatjuk a fogíveket, megelőzve vele a maradó fogak eltávolítását a rögzített készülék alkalmazása előtt, megszüntethetünk bizonyos harapási eltéréseket pl: keresztharapás, disztálharapás, bulldogharapás.
  1. Trainer (6 éves kortól) készülék segítségével bizonyos kóros izom működések, rossz szokások (ujj szopás, cumizás, ajak, orca beszívás, szájlégzés) megszüntethetőek.

A kezelés lépései:

1. Fogszabályozás konzultáció, mely során személyre szabott ajánlat készül a kezelésekről, árakról.

  • állapotfelmérés
  • panoráma röntgen és teleröntgen
  • lenyomatvétel szükséges

2. A szükséges kezelések elvégzése a fogszabályozás előtt (professzionális tisztítás, szuvas fogak tömése, tömések cseréje vagy a bölcsességfogak esetleges eltávolítása)

3. A kezelési tervnek megfelelő fogszabályozó készülék felhelyezése vagy a kivehető készülék átadása, teljes körű tájékoztatás a készülékkel kapcsolatos szájhigiénés szabályokról

4. Előre egyeztetett időpontban 4-6 hetente a fogszabályozó szakorvos kisebb-nagyobb módosításokat hajt végre a készüléken a kívánt állapot elérése érdekében (aktiválás, ívcsere, stb.)

5. A kívánt állapot elérésekor a szakorvos eltávolítja a felragasztott részeket (bracketeket, gyűrűket), majd megtisztítja a fogak felszínét az esetleges ragasztómaradványoktól, elszíneződésektől.

6. Lenyomat készül a kivehető retenciós készülék elkészítéséhez. Fontos, hogy a páciens a készüléket viselje, mivel ennek hiányában a fogak sajnos visszavándorolhatnak eredeti helyükre. Lehetőség van ún. retainer, a frontfogak belső felszínére ragasztott fémív alkalmazására is.

7. Negyedévente, később félévente kontroll javasolt.

A legtöbb kezelés viszonylag hosszú ideig tarthat (1-2 év), az új pozícióban lévő fogaknak a csontszövetben rögzülniük kell. Időt és türelmet igényel mind a páciens, mind az orvos részéről.

Bízza ránk mosolyát!